Masz pytanie?
Wyszukiwarka
imgProductContainer

Edward Dwurnik - Czerwone Tulipany, 2018

Kontakt z galerią
masz pytania?
Edward Dwurnik - Czerwone Tulipany, 2018 - Cechy
Cechy
ArtystaEdward Dwurnik
Rok2018
Wymiary24 x 30 cm
Technikaolej/akryl/płótno

Edward Dwurnik Tulipany

 

Edward Dwurnik – tulipany w czerwonym odcieniu

 

W późnym okresie twórczości Edward Dwurnik zajmował się przygotowywaniem dzieł z wizerunkami tulipanów. Mimo że duża część jego prac porusza tematy społeczne, obyczajowe i polityczne, te ekspresjonistyczne, nastrojowe obrazy zbliżone pod względem stylistycznym do abstrakcji – równie mocno oraz szybko przyciągnęły uwagę szerokiego grona osób. Intensywna czerwień zastosowana w prezentowanym dziele może kojarzyć się z ogniem, krwią, miłością, strachem, śmiercią, a nawet odwagą. Barwa ta nadaje obrazowi żywiołowego charakteru, sprawiając, że jest on wyrazisty i stanowić może centralny punkt wystroju wnętrza. Zainteresowanych pracą Edwarda Dwurnika uwydatniającą czerwone tulipany zachęcamy do poznania szczegółów!

 

Metaforyczny obraz Edwarda Dwurnika – Czerwone tulipany

 

Gęsto wypełnione czerwonymi tulipanami płótno to znak rozpoznawczy twórczości Edwarda Dwurnika. Artysta zestawiał kwiaty w równych rzędach, jeden po drugim, co nadawało im dynamiki oraz rytmu. W przeciwieństwie do wielu dzieł innych słynnych twórców – nie stanowią one jednak wyłącznie elementów dekoracyjnych, ponieważ wyróżnia je erotyczny charakter. Przedstawione w formie uproszczonego kształtu kielicha, z wyraźnie podkreślonymi czarnymi liniami płatkami przypominają kobiece narządy płciowe. Z tego powodu opisywany obraz Czerwone tulipany stanowi cenny wyraz intencjonalności artysty i gry z widzem polegającej na zaburzaniu zdolności percepcyjnych, którą Edward Dwurnik chętnie podejmował, tworząc swoje dzieła malarskie.

 

Czerwone tulipany na płótnie

 

Edward Dwurnik należał do grupy jednych z najbardziej kreatywnych oraz nowatorskich malarzy polskich. Jego prace zaliczane do sztuki współczesnej – znane są na całym świecie, stąd między innymi bierze się ich duży potencjał inwestycyjny. Dostępny w naszej galerii obraz przedstawiający tulipany ma fantastyczne walory wizualne, dlatego doskonale sprawdzi się jako ozdoba ścienna, na przykład w sypialni, salonie, korytarzu czy innym wnętrzu zaaranżowanym w stylistyce zarówno klasycznej, jak i nowoczesnej. W przypadku chęci złożenia zamówienia na to dzieło – zapraszamy do kontaktu!

sygn. p.d. 2018 E. Dwurnik

na odwrocie 2018 E. Dwurnik "Czerwone Tulipany"

NR: XXIII-1973-8021

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
footerBottomImg
Bądź na bieżąco z naszymi ofertami
Subskrypcja

footerBottomImg