Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Igor Mitoraj

Igor Mitoraj (ur. 26.03.1944 r - zm. 6.10.2014)

 

Igor Mitoraj Dzieła i rzeźby na sprzedaż

 

Malarz i rzeźbiarz Igor Mitoraj żył w latach 1944-2014. Wiele lat spędził na obczyźnie, przede wszystkim we Francji i Włoszech. Prace jego autorstwa — niekiedy rzeźby gigantycznych rozmiarów — zdobią takie miasta jak Paryż, Mediolan, Rzym, Londyn, Lozanna, Kraków czy Warszawa. W swoich dziełach Igor Mitoraj niejednokrotnie inspirował się grecką oraz rzymską mitologią. Zachęcamy do zapoznania się z pracami artysty dostępnymi w Galerii Mabello!

 

Igor Mitoraj: rzeźba i malarstwo

 

Miłośnicy sztuki na całym świecie bez trudu rozpoznają dzieła Igora Mitoraja za sprawą jego charakterystycznego stylu, który w pewnym sensie uwspółcześnia idealne proporcje rzeźb z epoki antyku, a jednocześnie za pomocą celowych spękań i uszkodzeń podkreśla niedoskonałość ludzkiej natury. Nieformalnym podpisem rzeźbiarza w każdej jego pracy są usta o identycznym kształcie do ust autora. Za niewątpliwe zasługi dla polskiej oraz światowej sztuki został wyróżniony licznymi, prestiżowymi nagrodami, w tym przyznawanymi przez ministra kultury czy prezydenta.

 

Rzeźby Igora Mitoraja na sprzedaż

 

W zasobach Galerii Mabello — a także na prowadzonych przez nas aukcjach w serwisie OneBid — dostępne są liczne rzeźby autorstwa Igora Mitoraja. Gorąco polecamy takie dzieła jak Asklepios, Perseusz, Centurion, Twarz zawoalowana, Helios, Cuirasse, Stella, Tete Secrete oraz pozostałe. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Od 1976 roku rzeźby i rysunki Igora Mitoraja pokazano na 120 wystawach indywidualnych.

W październiku 2005, podczas uroczystości w krakowskim magistracie został uhonorowany przez ówczesnego ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a w kwietniu 2012 r. "za wybitne zasługi dla polskiej i światowej kultury, za osiągnięcia w pracy twórczej i artystycznej" został przez prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Igor Mitoraj - Galeria 4

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
footerBottomImg
Bądź na bieżąco z naszymi ofertami
Subskrypcja

footerBottomImg