Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Jacek Malczewski

Jacek Malczewski obrazy

 

Jacek Malczewski przyszedł na świat 14 lipca 1854 roku w Radomiu. Od najmłodszych lat wychowywany był w duchu patriotyzmu i miłości do polskiej sztuki. Między innymi te wartości, już jako dojrzały artysta, przekazywał w swoich licznych obrazach, w szczególności nawiązując do romantycznych dzieł Juliusza Słowackiego. Oprócz fascynacji folklorem, który dogłębnie poznał u swego wuja Feliksa Karczewskiego jeszcze jako dziecko, w pracach Malczewskiego wyraźnie widać zamiłowanie do kompozycji historycznych. Odrębną część dorobku artysty stanowi pokaźna liczba portretów. Jacek Malczewski uważany jest za ojca symbolizmu w Polsce i jednego z czołowych malarzy Młodej Polski. Zmarł w Krakowie w roku 1929.

 

Najsławniejsze obrazy Jacka Malczewskiego

 

Bogaty dorobek artystyczny Jacka Malczewskiego obejmuje wyraźne dla konkretnych lat działalności motywy przewodnie i inspiracje. Najważniejsze obrazy malarza można podziwiać w zbiorach największych krajowych muzeów. I tak w Poznaniu znajduje się Błędne koło, obraz olejny na płótnie będący połączeniem realizmu z fantastyką i alegorią życia artysty, a w Krakowie na miłośników sztuki czeka Nieznana nuta. Portret Stanisława Bryniarskiego. Wyraziste kolory, postacie z mitologii czy bezpośrednie nawiązania do literatury to jedne z najbardziej charakterystycznych cech prac Malczewskiego.

 

Wybitne dzieła w prywatnych zbiorach

 

Kolekcjonerzy obrazów i miłośnicy sztuki z całego świata biorą udział w aukcjach, na których można kupić obrazy Jacka Malczewskiego. Cena waha się od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy euro za obiekt. Najmniej zapłacimy za szkice pozostawione przez artystę, za obrazy olejne przyjdzie wydać naprawdę sporo. Jeśli chcesz wzbogacić swoją prywatną kolekcję o dzieła wybitnego malarza przełomu wieków, skontaktuj się z naszą Galerią!

Jacek Malczewski - Galeria 4

  
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
footerBottomImg
Bądź na bieżąco z naszymi ofertami
Subskrypcja

footerBottomImg