Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Julian Fałat

Julian Fałat - (ur. 30.07.1853 r. - zm. 9.07.1929 r.) - polski malarz, akwarelista, przedstawiciel realizmu i pejzażu impresjonistycznego.

 

Julian Fałat: obrazy

 

Polski malarz, akwarelista Julian Fałat żył w latach 1853-1929 i w swojej twórczości nawiązywał do realizmu oraz impresjonistycznych pejzaży. Z wykształcenia malarz i pedagog uznawany dziś za jednego z najwybitniejszych artystów przełomu stuleci. Imponujący życiorys ukierunkował malarski rozwój Juliana Fałata, który zasłynął przede wszystkim za sprawą obrazów olejnych oraz akwareli, przedstawiających portrety, miejskie i wiejskie widoki, sceny myśliwskie, a także wizerunki psów.

 

Życie i twórczość Juliana Fałata

 

Julian Fałat należał do rozmaitych stowarzyszeń zrzeszających polskich i europejskich artystów. Jako członek Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie dostąpił wielu zaszczytów, w tym licznych medali przyznawanych na międzynarodowych wystawach malarskich. Nad stylem i warsztatem pracował pod okiem wybitnych nauczycieli w Krakowie oraz Monachium, a następnie poszerzał artystyczne horyzonty w czasie wizyt w Paryżu, Rzymie czy Hiszpanii, po czym odbył inspirującą podróż dookoła świata.

 

Julian Fałat: ceny obrazów

 

Barwny życiorys artysty, który zaowocował wieloma niezwykłymi obrazami dziś dostępnymi w zawrotnych cenach, nie ograniczał się jedynie do podróży po Europie i pozostałych kontynentach. Julian Fałat podczas jednego z polowań miał przyjemność poznać niemieckiego jegomościa, który wkrótce został cesarzem. Znajomość ta otworzyła artyście drzwi do kariery w charakterze nadwornego malarza Wilhelma II w Berlinie. W kolejnych latach Julian Fałat realizował się jako rektor Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie, dzieląc się doświadczeniem z młodszymi pokoleniami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z obrazem Biały szpic, który dostępny jest w Galerii Mabello, a także na prowadzonej przez nas aukcji w serwisie OneBid.

topLListbottonLList
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
footerBottomImg
Bądź na bieżąco z naszymi ofertami
Subskrypcja

footerBottomImg