Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Julian Fałat

Julian Fałat - (ur. 30.07.1853 r. - zm. 9.07.1929 r.) - polski malarz, akwarelista, przedstawiciel realizmu i pejzażu impresjonistycznego.

 

Julian Fałat: obrazy

 

Polski malarz, akwarelista Julian Fałat żył w latach 1853-1929 i w swojej twórczości nawiązywał do realizmu oraz impresjonistycznych pejzaży. Z wykształcenia malarz i pedagog uznawany dziś za jednego z najwybitniejszych artystów przełomu stuleci. Imponujący życiorys ukierunkował malarski rozwój Juliana Fałata, który zasłynął przede wszystkim za sprawą obrazów olejnych oraz akwareli, przedstawiających portrety, miejskie i wiejskie widoki, sceny myśliwskie, a także wizerunki psów.

 

Życie i twórczość Juliana Fałata

 

Julian Fałat należał do rozmaitych stowarzyszeń zrzeszających polskich i europejskich artystów. Jako członek Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie dostąpił wielu zaszczytów, w tym licznych medali przyznawanych na międzynarodowych wystawach malarskich. Nad stylem i warsztatem pracował pod okiem wybitnych nauczycieli w Krakowie oraz Monachium, a następnie poszerzał artystyczne horyzonty w czasie wizyt w Paryżu, Rzymie czy Hiszpanii, po czym odbył inspirującą podróż dookoła świata.

 

Julian Fałat: ceny obrazów

 

Barwny życiorys artysty, który zaowocował wieloma niezwykłymi obrazami dziś dostępnymi w zawrotnych cenach, nie ograniczał się jedynie do podróży po Europie i pozostałych kontynentach. Julian Fałat podczas jednego z polowań miał przyjemność poznać niemieckiego jegomościa, który wkrótce został cesarzem. Znajomość ta otworzyła artyście drzwi do kariery w charakterze nadwornego malarza Wilhelma II w Berlinie. W kolejnych latach Julian Fałat realizował się jako rektor Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie, dzieląc się doświadczeniem z młodszymi pokoleniami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z obrazem Biały szpic, który dostępny jest w Galerii Mabello, a także na prowadzonej przez nas aukcji w serwisie OneBid.

 

Znany polski akwarelista – Julian Fałat

 

Obrazy Juliana Fałata, uznawanego za jednego z najwybitniejszych polskich malarzy okresu realizmu i impresjonizmu, obecnie cieszą się stale rosnącą popularnością. Droga do sukcesu artysty była pełna trudności, dlatego jest uważany za symbol determinacji oraz siły woli. Wybierając akwarele z powodu braku środków finansowych, zdołał stworzyć niesamowite dzieła, które do dziś inspirują i zachwycają. Jego prace, utrwalające codzienne życie na wsi, polowania, zmieniające się krajobrazy, miasta, ludzi, jak również zwierzęta, są nie tylko przedmiotem refleksji, ale także doskonałą, przykuwającą wzrok dekoracją ścian w domach prywatnych, muzeach czy galeriach. Zapraszamy do poznania szczegółów oferty dot. obrazu Juliana Fałata!

 

Dlaczego warto inwestować w obrazy Juliana Fałata?

 

Dzięki międzynarodowej sławie, jaką zdobył Julian Fałat, ceny obrazów tego artysty są stosunkowo wysokie. Podróżował bowiem dookoła świata, odwiedzając takie miejsca jak Paryż, Sri Lanka, Japonia czy Nowy Jork. Przyznano mu wiele prestiżowych nagród, w tym również odznaczenia patriotyczne między innymi Order Korony Żelaznej III klasy oraz Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Julian Fałat chętnie angażował się w życie kulturowe w swojej ojczyźnie, współprowadząc wiele towarzystw artystycznych i dzieląc się wiedzą. Z tego względu dzisiaj w wielu miastach w Polsce znaleźć można ulice nazwane jego imieniem. Niestety w czasie okupacji wiele dzieł akwarelisty zaginęło, dlatego spotykanie prac w muzeach nie jest powszechnością. To sprawia, że posiadanie obrazu Juliana Fałata Biały Szpic staje się wyjątkową okazją dla kolekcjonerów. Zachęcamy do sprawdzania aktualnie prowadzonych aukcji Galerii Mabello!

topLListbottonLList
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
footerBottomImg
Bądź na bieżąco z naszymi ofertami
Subskrypcja

footerBottomImg