Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Stanisław Młodożeniec

Stanisław Młodożeniec - ur. 1953 r.

 

Stanisław Młodożeniec Obrazy

 

Ukończył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowniach profesorów Michała Byliny i Jacka Sienickiego. Maluje obrazy realistyczne lub figuratywne i abstrakcje. Inspiruje się tradycjami wielkich awangard pierwszej połowy XX wieku. Od dwudziestu lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku, który chętnie uwiecznia w swoich pracach. Ostatnio prace Stanisława Młodożeńca obszerniej prezentowane były w trakcie festiwalu „New New Yorkers” w Warszawie w 2004 roku.

Należy do znanej rodziny artystów: jest synem grafika Jana Młodożeńca i bratem grafika Piotra oraz wnukiem poety Stanisława Młodożeńca.

 

Stanisław Młodożeniec — obrazy w galerii Mabello

 

Miłośnikom polskiej sztuki w szerokim znaczeniu tego słowa nazwisko Młodożeniec z pewnością nie jest obce. To zasługa przede wszystkim Stanisława Młodożeńca, wybitnego poety żyjącego na przełomie XIX i XX wieku, jednego z najważniejszych reprezentantów futuryzmu w Polsce, jak również jego syna, Jana, który należał do najznamienitszych grafików, zwłaszcza wśród twórców plakatów. Talent artystyczny nie zniknął w rodzinie Młodożeńców, ponieważ synowie Jana — Piotr i Stanisław — także są artystami. Pierwszy z nich poszedł w ślady ojca, natomiast drugi postawił na malarstwo, tworząc wyjątkowe obrazy, które znaleźć można m.in. w naszej galerii.

 

Realistyczne i abstrakcyjne obrazy Stanisława Młodożeńca

 

W naszej galerii przygotowaliśmy wyjątkowe obrazy Stanisława Młodożeńca, które bez wątpienia zachwycą najbardziej wymagających koneserów sztuki. Malarz ten, urodzony w 1953 r. w Warszawie, a na stałe mieszkający w Nowym Jorku, tworzy dzieła malowane olejem na płótnie, papierze, ale wykorzystuje też wiele innych technik. Do jego najważniejszych inspiracji artystycznych należy zaś zaliczyć wielkie awangardy I połowy XX wieku. W swoich obrazach Stanisław Młodożeniec stawia zarówno na realizm oraz figuratywizm, jak i neoekspresjonizm czy abstrakcję. To właśnie te ostatnie kierunki stanowią najciekawszą część jego twórczości — artysta, poprzez uproszczone formy lub deformacje, portretuje codzienną rzeczywistość miasta i ludzi w niezwykły sposób.

 

Dzieła Stanisława Młodożeńca dla miłośników malarstwa

 

Chcemy, by każdy pasjonat sztuki znalazł w naszej galerii dokładnie takie obrazy, które idealnie trafią w jego gusta, dlatego proponujemy zarówno realistyczne dzieła Stanisława Młodożeńca, jak i jego abstrakcyjne lub neoekspresjonistyczne prace. Nowy Jork, Berlin, Paryż, Barcelona, ale też macierzysta Warszawa, w której ukończył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych — to tylko niektóre miasta, w których prezentowano twórczość artysty. Mamy więc pewność, że jego obrazy staną się niepowtarzalną ozdobą także Państwa wnętrz. Zapraszamy do kontaktu!

topLListbottonLList
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
footerBottomImg
Bądź na bieżąco z naszymi ofertami
Subskrypcja

footerBottomImg