Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Wojciech Weiss

Wojciech Weiss (ur. 1875 r. - zm. 1950 r.)

 

Wojciech Weiss Obrazy

 

Wojciech Weiss urodzony w 1875 roku w Rumunii edukację zdobywał we Lwowie i w Krakowie, w okolice którego przeniósł się wraz z rodzicami w 1890 roku. Jeszcze jako uczeń Gimnazjum Św. Anny uczęszczał na zajęcia rysunku w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. Tam też rozpoczął studia i doskonalił swój warsztat malarski. Tam też studiował i z wyróżnieniem ukończył edukację, by dalej ćwiczyć swój warsztat w Rzymie, Paryżu i Florencji. Jego pierwsze obrazy (kompozycje historyczne) powstały pod bardzo silnym wpływem dzieł Jana Matejki, jednak na późniejszych pracach wyraźnie odcisnęły się techniki stosowane przez Jacka Malczewskiego i Leona Wyczółkowskiego.

 

Kariera Wojciecha Weissa

 

Wojciech Weiss jest artystą, którego talent został doceniony już za życia malarza. W 1910 roku został profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, często podróżuje. Zdobywa także liczne nagrody i odznaczenia. Maluje pejzaże oraz krajobrazy miejsc, w których mieszka, portrety, mistrzowskie akty oraz wiele innych obrazów, które chętnie wystawiane są w kraju i za granicą. Reprezentuje ekspresjonizm w sztuce Młodej Polski. Zmarł w Krakowie w 1950 roku.

 

Obrazy Wojciecha Weissa w Galerii Mabello

 

W naszej Galerii znajdziesz, między innymi, akty męskie i damskie autorstwa Wojciecha Weissa. Jeśli interesuje Cię cena obrazów? Odwiedź nas w Gdańsku lub napisz przez formularz. Zapraszamy do kontaktu wszystkich miłośników i kolekcjonerów sztuki.

Wojciech Weiss - Galeria 4

  
topLListbottonLList
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
footerBottomImg
Bądź na bieżąco z naszymi ofertami
Subskrypcja

footerBottomImg