Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Tomasz Sętowski

Tomasz Sętowski - ur. 1961 r. 

 

Tomasz Sętowski: rzeźba

 

Tomasz Sętowski jest malarzem i grafikiem, a także twórcą okazjonalnie wykonywanych rzeźb. Artysta urodził się w Częstochowie i ukończył studia plastyczne w tymże mieście w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Jak twierdzi jednak — jego prace są efektem samodzielnej nauki i poszukiwań. Twórczość Tomasza Sętowskiego to przede wszystkim umieszczone na tle strefowego pejzażu fantastyczne postaci, które bardzo często ubrane są w stroje imitujące architekturę, np. zamki gotyckie, wieże. Nurt, w którym tworzy, określany jest mianem realizmu magicznego.

 

Warsztat pracy Tomasza Sętowskiego

 

Malarz posługuje się płasko kładziona plamą barwną, którą z niezwykłą precyzją i wyczuciem szczegółów oddaje detale. Z tego też względu jego prace mają wysoki walor dekoracyjny. W latach 1995-1997 jego race można było podziwiać na ogólnopolskiej wystawie "Surrealiści polscy". Ponadto — dzieła Tomasza Sętowskiego prezentowane były także za granicą, np. w Dubaju czy Nowym Jorku. W mojej galerii oferuję także wykonane okazjonalnie rzeźby tego artysty.

 

Muzeum Wyobraźni — autorska galeria Tomasza Sętowskiego

 

Jego autorskim projektem jest funkcjonująca w Częstochowie galeria o nazwie Muzeum Wyobraźni. Obrazy oraz rzeźby artysty są chętnie kupowane zarówno przez osoby prywatne, jak i instytucje, takie jak Muzeum Morskie w Gdańsku czy Muzeum Sztuki Fantastycznej w Szwajcarii. Tomasz Sętowski jest też autorem grafik na okładki pism i książek, np. dzieła Waldemara Łysiaka "Statek".

W mojej galerii znajdą Państwo wyjątkowe rzeźby tego artysty stworzone w nurcie realizmu magicznego. W obu doskonale widać charakterystyczne dla twórczości Tomasza Sętowskiego motywy architektoniczne dominujące w strojach oraz nakryciach głów postaci. Serdecznie zapraszam do oglądania i zakupu tych znakomitych dzieł sztuki.

Tomasz Sętowski - Galeria 4

 
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
footerBottomImg
Bądź na bieżąco z naszymi ofertami
Subskrypcja

footerBottomImg